Híres DJ-szülők még híresebb DJ-gyereke, aki jobbá teszi a világot – Az Alok-sztori

A világ egyik legjobbnak kikáltott DJ-je, akinek a szülei is a világ legjobb DJ-i között vannak. Nem sok hasonló sztori létezik. Aloké viszont pontosan ilyen.

Bár tegyük tisztába, Alok szülei nem szerepeltek a DJ Mag toplistáján, „mindössze” a brazil psytrance úttörői között tartják őket számon. Apu és anyu, azaz DJ Swarup és DJ Ekanta ráadásul nemcsak DJ-k, hanem fesztiválguruk is, ők állnak ugyanis az Universo Paralello psytrance-fesztivál mögött, ami az ezredforduló óta szakít ki kilenc napra minden kedves érdeklődőt a valóságból meglepő hatékonysággal.

A kis Alok Achkar Peres Petrillót nagyon is inspirálták a szülei. A fiú felnézett apjára és anyjára, akik nemcsak Brazília, de egész Dél-Amerika kedvencei, és mindig is arra nevelték Alokot és ikertestvérét, Bashkart, hogy gondolkodjanak szabadon, és próbálják megtalálni a saját útjukat. Ez a saját út is a DJ-pultok felé vezetett, csak kicsit másképpen.

Alok és Bashkar tinik voltak, amikor úgy döntöttek, ideje már valami új szenvedélyt találni a videojátékok helyett, ami minden idejüket felemésztette. Így ellesték szüleiktől, hogyan kell dalt szerezni, 10 évesen elkezdtek ismerkedni a DJ-zéssel, megtanultak hangszereken játszani, majd egy kis baráti segítséggel tökélyre fejlesztették a Logic használatát, amivel aztán elkezdtek zenéket írni 12 évesen. Édesanyjuk, Ekanta azt mesélte, hogy rettentően érdekelték az ikreket a remixek, tudni akarták, hogyan lehet jó remixeket készíteni, meg szerették volna fejteni, mitől képesek nagyon jól működni.

Testvérével Logica néven alkottak csapatot, amivel aztán elég nagy sikereket értek el, Alok azonban Londonba költözött, így a közös fellépéseknek egy időre vége szakadt. A DJ egy interjúban azt mesélte, kifejezetten vicces volt, amikor egy pubban dolgozott, és egy kollégája megkérdezte tőle, ismeri-e a Logicát, akiket amúgy látott is fellépni. A kolléga kisebb sokkot kapott, amikor Alok elmondta neki, hogy ő és az ikertestvére alkotják a formációt, de állítása szerint ez a pont volt az, ami továbblendítette a szólókarrier felé.

Aloknak azonban nem volt könnyű élete Londonban. Azért jött a városba, hogy tökéletesen megtanulja az angolt, és hogy DJ-ként nevet szerezhessen magának, de gyakorlatilag mindenhol elutasító választ kapott, ezért kezdett el dolgozni egy brixtoni pubban. Visszaköltözött Brazíliába, ahol aztán végképp megváltozott a világról alkotott képe és a látásmódja. Úgy érezte, hogy addig korlátok között élt, ami megakadályozta abban, hogy igazán sikeres lehessen.

A 2010-es években teljesen rácsúszott a brazilian bass stílusra. Tudta, hogy ez lesz az ő útja. 2016-ban kihozta a Hear Me Now-t, ami gigaslágerré vált, jelenleg 480 milliós nézettség felett áll YouTube-on, a dal pedig az egyik legnagyobb brazil popsztárrá emelte. Elkezdett olyan nevekkel dolgozni, mint Steve Aoki, Armin Van Buuren, Khsmr és Timmy Trumpet, ami tökéletes beugró volt a nagy fesztiválok színpadaira. Alok ráadásul összebarátkozott Neymar Jr.-ral is, még a szülinapi bulijain is ő kevert. Hát mi ez, ha nem a sztárlét maga?

Alok közben meglehetősen szerény maradt, pedig már nem mond nemet egy közös munkára John Legend és a Bastille sem, miközben azokban a klubokban is ki kell tenni a telt ház táblát, ahová korábban be sem engedték keverni. Ez mind csodálatos lenne, de egy 2018-as tragédia majdnem véget vetett mindennek. Alok gépe ugyanis felszállás közben árokba borult, és csodával határos módon sem neki, sem a gép többi utasának nem lett baja. Alok május 20-án általában a második születésnapját ünnepli, és rettentően hálás a sorsnak, hogy valahogy ép bőrrel megúszták ezt a szörnyűséget.

Azt mesélte, hogy az ütközés pillanatában arra gondolt, igazából már mindent elért, amit szeretett volna megvalósítani, és rájött, hogy milyen érzés, amikor az ember szembesül azzal, hogy a holnap nem jön el. De eljött. Azóta Alok már két gyermek apukája, és bár megküzdött a depresszióval, már kifejezetten jól van. Sokat jótékonykodik, a vagyona egy részét azokra költi, akiknek nem adatik meg akkora gazdagság, mint neki. Bár szerinte ez is relatív. Amikor barátjával olyan helyekre utazott, ahol nélkülöző, mégis nála sokkal boldogabb emberekkel találkozhatott, ráébredt, hogy nincs miért panaszkodnia, hiszen megvan mindene, de valahogy mégsem annyira boldog. Megtanulta értékelni az életet, és rájött, hogy az ő nyomorúsága semmi ahhoz képest, amivel elképesztően sok gyermeknek kell megküzdenie a világban.

Alok és humanitárius munkát végző barátja közösen már többtízezer gyermeknek segítettek. Korábban úgy érezte, a sikert az jelenti, ha az embernek rengeteg pénze van, most azonban már tudja, hogy a sikeresség mércéje az, ha minél több embernek tudunk segíteni. És persze azért az sem feltétlenül a sikertelenség jele, ha egy embertelenül sikeres játék karakterévé válunk. Alokkal ez történt, bekerült ugyanis játszható karakterként a Free Fire című játékba, és hogy-hogy nem, az ő figurája lett minden idők legtöbbet letöltött karaktere.

Közben gyakorlatilag 0-24-ben dolgozik. Állítása szerint nem csak az elektronika érdekli, nem szeretné beskatulyázni magát, így nincs kizárva, hogy okoz majd még komoly meglepetéseket. Szeretne majd brazil bennszülött-törzsekkel is zenét rögzíteni, akikhez barátjának köszönhetően eljutott. Az biztos, hogy nem fog unatkozni a következő években. De ha mégis, akkor visszanéz a régi brixtoni pubba, és iszik valamit. Közben pedig megír három slágerlistás dalt.

Szerző: Hauschel Tamás / Kultpilóta

Hozzászólások

Hozzászólás