Néha nem kell sok ahhoz, hogy az ember nagyon sikeressé váljon. Elég egy kis elhivatottság, és egy jó ötlet. Felix De Laet számára mindkettő adott volt. Az viszont érdekes, hogyan lett belőle világsztár alig három év alatt. És hogy hogyan tudott világsztár is maradni.
Ha azt mondom, Felix De Laet, lehet, hogy fel sem nézel a telefonodból vagy a laptopodból, de ha az eredeti neve helyett a művésznevét használjuk, akkor is megtelik egy nagyobb aréna, ha még el sem kezdték árulni a jegyeket. Lost Frequencies. Ha legalább egyszer is bekapcsoltad a rádiót 2014 óta, akkor szembe is jött veled ez a srác, aki 2014 óta megbízhatóan és izzadtságszag nélkül szállítja a százmilliós nézettségű klipeket és listavezető dalokat. Eleve Felix sem az a görcsölős típus. „Minden bulimat úgy képzelem el, mintha a tengerparton lenne. Késő éjszaka van, mindenki nyugis és jól érzi magát!” – mondta egy interjúban, és valahol tényleg pont ilyen a zenéje is. Táncolható, mégis nyugis, jó gitár- és énektémákkal egyenesen a rádiókba repített slágerparádé.
Felix 2011-ben fogott hozzá a dalgyártáshoz, amikor megkapta első MacBook Próját, és rájött, hogy régi dalokat szeretne remixelni rajta, amelyeket talán így többen megismernek. Innen a név: elveszett frekvenciák. YouTube oktatóvideókból tanult meg zenéket gyártani, alig három évvel később, 2014-ben annyira jól meg is tanulta, amit kellett, hogy összehozott egy remixet egy nem régi, ellenben kissé valóban elveszett dalból, Easton Corbin Are You With Me-jéből, majd többszörösen visszahozta vele a MacBook Pro árát, talán még jutott mellé egy nagyobb házra való is. Az Are You With Me remixe ugyanis óriásit robbantott, akkorát, hogy például ez lett az első dal, amit belga DJ készített, és felkerült az angol slágerlista élére. És ekkor Felix még csak 19 éves volt.
Európában szanaszét játszották a rádiók, a kislemez mindenhol többszörös platinává érett, kivéve Németországban, ahol az egymillió példány gyémántlemezzé emelte az Are You With Me-t. Ez azért érdekes, mert az eredeti dal Easton Corbin első olyan szerzeménye volt, ami be sem került az amerikai top 40-be. Mire képes egy jó remix, ugye?!
Felix közben nem különösebben teljesített jól az egyetemen, saját bevallása szerint inkább lógott a laptopján, és zenélt, mint hogy a könyveket bújta volna, így egy év után ki is bukott a közgázról, de úgy volt vele, hogy semmi gond, így legalább van egy kis plusz ideje zenélni. Azt mondta, a későbbi tanulmányai viszont sokat segítettek abban, hogy boldoguljon a szakmában, pláne azért, mert azóta már üzleti vállalkozása is van, de ne szaladjunk ennyire előre.
Az Are You With Me sikerei hatalmas nyomásként nehezedhettek volna Felix vállára, és valahol így is történt, ő azonban azt tette, amit ilyenkor kell: a munkába temetkezett, hogy újra egy mindent vivő slágert tudjon útjára indítani. Ez lett a Reality, ami 2016-ban tarolt le újfent mindent. Ekkor Felix már megnyugodott, hiszen volt két olyan dala is, ami folyamatosan szólt a rádiókból, mindenki tudta, milyen a Lost Frequencies-hangzás, magyarul ezekkel a dalokkal végleg bebetonozta azt, amit a későbbiekben ezen a néven készített, és ami miatt megszerette a világ. Viszont be is gyújtotta a rakétákat. Ekkor lépett fel az első fesztiválján, és nem, nem egy belga falunapokra hívták, hanem egyből a Tomorrowlandre, ami pont az egyetemi vizsgái idejére esett, de szerencsére a tanárai megértőek voltak, és azt tanácsolták neki, menjen, fusson az álmai után, és amikor csak akar, térjen vissza az egyetemre hozzájuk. Egyelőre nem tette meg.
De honnan jött ez a hangzás, ami azóta is meghatároz minden Lost Frequencies-dalt? Felix rengeteg elektronikus zenét hallgatott, de mindig is imádta az indie rockot, és amikor rájött, hogy zenélni szeretne, egyből egy kisebb problémába ütközött: semmiféle eszköze nem volt arra, hogy hangfelvételt készítsen. Így pedig elég nehéz énektémákat vagy gitárdallamokat felvenni. Ő viszont nem akart engedni abból, hogy a dalaiban ének és gitár is szerepeljen. Így fordult a régi dalok felé, amelyekből szerezni tudott emlékezetes dallamokat, a saját képére formálta őket, majd sikerre is vitte szinte mindegyiket.
Felix ma már a fesztiválok szinte kötelező kelléke. Bejárta a világot, fellépett már Tokiótól New Yorkig mindenhol, játszott a Coachellán, a Lollapaloozán, az EDC Vegason, mindenhol tömegek előtt. A hatalmas közönségen és a színpadok nagyságán még a mai napig is sokszor képes meglepődni, de nem ijed meg tőlük. Remixelte már Miley Cyrust, Justin Biebert, a Major Lazert, készített saját dalt James Blunttal, James Arthurral, de Calum Scottal is, vele ráadásul azt a Where Are You Now-t, ami az egyik legnagyobb slágere lett a kezdeti sikerei óta. Nemrég az X Ambassadors és Elley Duhé oldalán tért vissza a Back to You-val, ami tökéletesen hozza a régebbi Lost Frequencies-ízeket, és minden megvan benne, ami rádiós slágerré varázsolhatja ezt a tracket is.
Felix újabban viszont nem csak zenét szerez, hanem gint is árul… mármint nem másét, hanem a sajátját, létrehozta ugyanis az Ocus Gint, ami igazi szerelemprojekt lett számára. „Ha iszom valamit fellépések előtt, akkor az biztosan egy gin tonik. Felfrissít, hangulatba hoz, de nem viszem túlzásba” – mesélte egy interjúban. Amikor bezárt a világ a Covid alatt, Felix új lehetőségek után nézett, így menedzserével felvették a kapcsolatot egy belga gingyártóval, akivel néhány hónap alatt kifejlesztették a Felixhez legközelebb álló ízű terméket, ez lett az Ocus Gin, amit úgy tűnik, a rajongók is szeretnek.
Attól nem igazán kell tartania, hogy abba kellene hagynia a zenélést, és csakis a ginbizniszben kellene érvényesülnie, mert továbbra is rengetegen hallgatják a dalait, és keresztül-kasul turnézza a világot idén is, Indonéziától Ausztrálián át Kanadáig mindenhol felbukkan majd, és nagyon meglepő lenne, ha nem ejtené útba valamikor Magyarországot is a közeljövőben. Továbbra is szeretik a világ minden pontján, és ő is imádja azokat, akik imádják őt, nem mond nemet akkor sem, ha egy beteg rajongójának kell üzenetet küldenie, vagy ha találkoznia kell egy-egy fellépés előtt a közönségével. Ez tölti fel. Szüksége is van ezekre az energiákra a munkájához, hogy további listarobbantó dalokat tudjon készíteni. Nincs túl sok kétség afelől, hogy meg fogja oldani.
Szerző: Hauschel Tamás / Kultpilóta